Matrimoniale sau amicitie?

Abia ai venit in Cipru si nu cunosti pe nimeni? Esti de ceva timp aici dar ai vrea sa iti faci prieteni noi?
Atentie: nu este o rubrica de matrimoniale, ci in principal pentru legat amicitii.

Matrimoniale sau amicitie?

Postby irina maria » Mon Sep 05, 2011 10:23 am

FRUMOASA RUBRICA ASTA! Se si gasesc "amici"astia sau doar lasam mesaje aici sa ne aflam in treaba?? Adica raspunde cineva mesajelor de aici?

irina maria
Active

Re: Matrimoniale

Postby Bruiz » Mon Sep 05, 2011 5:57 pm

incearca si vei afla :P

Bruiz
Active

Postby irina maria » Tue Sep 06, 2011 10:25 pm

Sincer am incercat , dar din pacate nu era persoana potrivita am vorbit cu o fata din nicossia si la inceput parea tare draguta . pina cind i am propus sa ne gasim la o cafea sa vorbim fata in fata.. apoi a disparut.

irina maria
Active

Postby realwahl » Thu Sep 08, 2011 3:54 pm

Daca ti-a raspuns si ati vorbit, inseamna ca a folosit la ceva macar in prima faza, nu? ;)

Se mai intampla ca omenii sa nu mai raspunda brusc, mai ales in perioada concediilor. Sau poate are alte probleme... te sfatuiesc sa o mai cauti peste vreo luna, daca chiar ti-a parut ok si ai vrea sa mai vorbesti cu ea. Nu te grabi sa o judeci, poate chiar are motivele ei pentru care nu a raspuns.

Pentru toti cei care au depus anunt aici: Si-a gasit cineva amici prin intermediul forumului? Ar fi bine sa stim daca chiar a fost util!
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Postby longbou » Thu Sep 08, 2011 8:24 pm

irina maria wrote:Sincer am incercat , dar din pacate nu era persoana potrivita am vorbit cu o fata din nicossia si la inceput parea tare draguta . pina cind i am propus sa ne gasim la o cafea sa vorbim fata in fata.. apoi a disparut.

pai cred ca ar trebui sa spui prima data orientarea sexuala
probabil de aia a disparut
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

longbou
Active

Postby irina maria » Tue Sep 13, 2011 8:33 pm

" Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune." , sincer longbou asta cred ca ti se potriveste 1 AM SCRIS FOARTE CLAR CAUT AMICI NU PARTENERI ( PARTENERE) SI CA O INFORMATIE PENTRU TINE DRAGULE SUNT CIT SE POATE DE NORMALA NU AM ASTFEL DE INCLINATI VROIAM DOAR AMICITIE CU OAMENII DIN TARA MEA NIMIC ALTCEVA , DAR SE PARE CA UNEORI CEREM MAI MULT DECIT NI SE POATE OFERI.."AMIC" =Fiecare dintre persoanele legate printr-un sentiment de simpatie, stimă și atașament reciproc; ATAT!

irina maria
Active

Postby Bruiz » Wed Sep 14, 2011 1:23 am

La matrimoniale nu cauti amici ci doar parteneri de ... viatza :P .... ei bine mai mult sau mai putin de viatza. Oricum nu amici... sincer imi faci impresia ca tu cauti atentie pe forumul asta si chiar cred ca ar trebui sa pui un anunt serios aici la matrimoniale ca putina atentie nu strica nimanui din timp in timp...doar sa nu fie online...

Bruiz
Active

Postby longbou » Wed Sep 14, 2011 2:02 am

irina maria wrote:" Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune." , sincer longbou asta cred ca ti se potriveste 1 AM SCRIS FOARTE CLAR CAUT AMICI NU PARTENERI ( PARTENERE) SI CA O INFORMATIE PENTRU TINE DRAGULE SUNT CIT SE POATE DE NORMALA NU AM ASTFEL DE INCLINATI VROIAM DOAR AMICITIE CU OAMENII DIN TARA MEA NIMIC ALTCEVA , DAR SE PARE CA UNEORI CEREM MAI MULT DECIT NI SE POATE OFERI.."AMIC" =Fiecare dintre persoanele legate printr-un sentiment de simpatie, stimă și atașament reciproc; ATAT!

da, multumesc, stiam ca sunt intelept, si mai sunt si modest pe deasupra sa stii :lol:
draga, daca esti "normala" (sa inteleg hetero) ar trebui sa nu fie nici o problema in a o spune.

irina maria wrote: Sunt de 6 luni in cipru si sincer nu am reusit sa leg o relatie de amicitie cu nici o fata romanca de ce????

irina maria wrote:Sincer am incercat , dar din pacate nu era persoana potrivita am vorbit cu o fata din nicossia si la inceput parea tare draguta . pina cind i am propus sa ne gasim la o cafea sa vorbim fata in fata.. apoi a disparut.

astea sunt postari ale tale, una dintre ele la matrimoniale :?
la matrimoniale oamenii isi cauta parteneri de viata

pentru altii nu au fost probleme in a lega amicitii, prietenii pe forum.
despre relatii matrimoniale nu stiu
dar daca si pe ceilalti ii abordezi cum m-ai abordat pe mine in topicul asta cred ca nu o sa vina nimeni la cafea.
eu nu ti-am luat-o in nume de rau, si era la fel chiar daca aveai alta orientare sexuala, dar pentru altii....
aici ma opresc, ca doar nu o sa spun tot ce stiu, nu? 8)
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

longbou
Active

Postby irina maria » Wed Sep 14, 2011 8:35 am

bruiz, daca citesti cu atentie anunturile de la inceputul acestei rubrici "matrimoniale" ai sa vezi ca nu s singura care cauta amici si sincera sa fiu cred ca nici unul dintre voi nu a venit in cipru sa si caute nevasta:)) sau poate tu, eu sunt casatorita si am un baiat de 12 ani deci nici atentie nu caut , cel putin nu aceea atentie de care cu siguranta vorbeai "matale".iar pentru longbou, hai sa ti explic ceva am vazut ca adaugat in raspunsul tau citeva din postarile mele, bravo! "Sunt de 6 luni in cipru si sincer nu am reusit sa leg o relatie de amicitie cu nici o fata romanca de ce???" iata si raspunsul meu:PENTRU CA SUNT ROMANCE MAREA MAJORITATE VENITE DIN TOATE COLTURILE TARII , MULTE SIMPLE FARA NICI O EDUCATIE ,AM INTILNIT CITEVA (DAR NU PRIN INTERMEDIUL ACESTUI SITE) EMTPY.. Stii de fapt nu prea mai am chef sa fac comentarii si sa dau mii de explicati unor oamenii care stau la pinda sa atace la fiecare cuvint si sa dea replici sarcastice , sincer m am cam plictisiti si in ciuda faptului ca am creat acest profil in ideea de a fi intr o oarecare masura alaturi de romanii, ajung la concluzia ca aici e de fapt un fel de PARLAMENT toti se ridiculizeaza si incearca sa vada gunoiul din ochiul celuilalt ,,ASTIA SUNT ROMANII,,, nu ar trebui sa ma mir nu? hai sa aveti o zi usoara si frumoasa pe insula Afroditei.

irina maria
Active

Postby irina maria » Wed Sep 14, 2011 8:40 am

Bruiz wrote:La matrimoniale nu cauti a[b]mici ci doar parteneri de ... viatza :P .... ei bine mai mult sau mai putin de viatza. Oricum nu amici... sincer imi faci impresia ca tu cauti atentie pe forumul asta si chiar cred ca ar trebui sa pui un anunt serios aici la matrimoniale ca putina atentie nu strica nimanui din timp in timp...doar sa nu fie online...
DE CE DOAR SA NU FIE ONLINE??? TI SE PARE CA MI E TEAMA SA TI RASPUND IN DIRECT SI IN EXCLUSIVITATE??? TE INSELI...

irina maria
Active

Next

Return to Haideti sa ne intalnim!