campionat fotbal

Informatii si discutii despre spectacole, concerte, expozitii, muzica live si alte evenimente culturale.

campionat fotbal

Postby lux_20cm » Tue Apr 05, 2011 9:37 am

de astazi vorbind cu colegii mei si cu prietenii mei am decis sa facem un campionat de footbal in limassol pe teren sintetic.Suntem deja 3 echipe si eu am zis sa asteptam luna aprilie pentru a ne inscrie si a face un orar de jucat .Ca miza am zis sa punem fiecare echipa 100 de eur si daca o sa ne adunam 10 echipe. o sa fie frumos jocul o sa fie cronometrat si arbitrat toate meciurile fiind eliminatorii sau daca o sa se stranga mai multe echipe facem grupe :D intai sa ne adunam si apoi cate un reprezentant din echipa va sti totul despre regulament echipe de 5+1 si daca vrea fiecare echipa un om de rezerva ..interesatii postati aici :D apoi vorbim
nu totzi romanii is fara educatie ;)

lux_20cm
Active

Re: campionat fotbal

Postby gbaicu » Tue Apr 05, 2011 8:22 pm

o idee buna!!!!Eu Voi Tine Banii !!!! :mrgreen: , dar, ..... ca de obicei exista un dar . 3 echipe x 2meciuri fiecare = 6 meciuri. nu le poti juca intr-o saptamana pe amandoua ( fiind vorba de o miza :'' Ca miza am zis sa punem fiecare echipa 100 de eur si daca o sa ne adunam 10 echipe) . o sa ai nevoie de : maseor ( stii cum este dupa meci sa ai crampe musculare?) , doctor sau toti participantii sa aibe asigurare medicala valabila ( poate isi rupe cineva un picior...''cioc cioc cioc'' - bat in copac ca e din lemn) la 10 echipe.......asta inseamna un campionat total iar in cipru mai este putin si se inchide tot sezonul inclusiv antrenamente din cauza caldurii. pe sintetic se joaca 30 min x 2 + 10 minute pauza...= 60 minute de joc pauza iese din discutie . nu prea vad ce eveniment cultural este acesta poate daca ar fi o provocare dar nu pe mize... oricum sinteticul costa 50 euro/ ora + miza in joc...... mai bine te duci la o echipa ' de sat' si mai esti si platit (pe meci), si joci si pe natural si ai si toate beneficiile de mai sus

gbaicu
Active

Return to Evenimente culturale