MERCEDES 190E

Condusul in Cipru este o necesitate, nu un lux! Acte, scoala de soferi si informatii.
Vezi si: Anunturi auto, Transport Romania-Cipru

MERCEDES 190E

Postby nicola53 » Tue Jan 01, 2013 2:18 pm

Caut mecanic priceput in reglarea motorului de Mercedes 190E,de asemeni poate-mi spune cineva unde sau cine monteaza instalatii GPL aci in Cypru.Raman indatorat daca ma contactati pe forum sau un SMS la tel.96895960.

nicola53

Re: MERCEDES 190E

Postby ionut » Tue Jan 01, 2013 7:06 pm

Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate ( a Cipro )
Inferno(Dante)

ionut
Active

Postby longbou » Tue Jan 01, 2013 9:27 pm

a vazut cineva vreo pompa unde poti alimenta cu GPL?
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

longbou
Active

Postby bogdanbf » Sun Jan 06, 2013 12:21 pm

Pompe de unde se poatea limenta legal nu exista inca in Cipru. Totusi am auzit ca ar fi cativa mai cu idei care si-au pus instalatii GPL improvizate. Probabil ca alimenteaza cu GPL de la cistene...
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby longbou » Sun Jan 06, 2013 7:22 pm

pai eu nu vad utilitatea instalatiilor de pe masini daca nu exista pompe de alimentare.
eu am lucrat multi ani in Romania pe masini alimentate cu GPL, dar nu am alimentat niciodata din cisterna

longbou
Active

Postby nicola53 » Sun Jan 20, 2013 11:25 am

longbou wrote:pai eu nu vad utilitatea instalatiilor de pe masini daca nu exista pompe de alimentare.
eu am lucrat multi ani in Romania pe masini alimentate cu GPL, dar nu am alimentat niciodata din cisterna

Pai utilitatea nu consta in existenta pompelor. Chestia cu" prostul nu stie ce spune" e foarte corecta domnule LONG BOU

nicola53

Postby ionut » Sun Jan 20, 2013 2:22 pm

Nu sunt eu ... :shock:
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate ( a Cipro )
Inferno(Dante)

ionut
Active

Postby longbou » Sun Jan 20, 2013 4:13 pm

nicola53 wrote:Pai utilitatea nu consta in existenta pompelor. Chestia cu" prostul nu stie ce spune" e foarte corecta domnule LONG BOU

stiam asta!
oricum demonstratia ta a fost foarte convingatoare!

e dreptul tau sa consideri utila o instalatie de gaz montata pe o masina chiar daca nu exista o pompa cu care sa o poti alimenta.

longbou
Active

Postby nicola53 » Tue Jan 29, 2013 2:39 pm

ionut wrote:Nu sunt eu ... :shock:
E in regula,cer scuze pentru faptul ca nu ti-am multumit. Ai dat un raspuns scurt si la obiect lucru ce-mi place si poate-i explici tu domnului LONG... ca se poate merge cu o butelie de gaz si ca atunci cand circuli cu o masina cu un motor de 1,8 litri de nevoe nu de placere (adica cel putin 100km/zi ) se merita. Stii nu asi vrea sa creada ca am ceva cu el dar am vazut ca " se cam baga in seama"sa ma exprim mai delicat.

nicola53

Postby longbou » Wed Jan 30, 2013 1:30 am

nicola53 wrote: Ai dat un raspuns scurt si la obiect lucru ce-mi place si poate-i explici tu domnului LONG... ca se poate merge cu o butelie de gaz si ca atunci cand circuli cu o masina cu un motor de 1,8 litri de nevoe nu de placere (adica cel putin 100km/zi ) se merita. Stii nu asi vrea sa creada ca am ceva cu el dar am vazut ca " se cam baga in seama"sa ma exprim mai delicat.

nu stiu care dintre noi "se baga in seama".
tu ai fost primul care mi te-ai adresat, sau crezi ca daca ai deschis un topic ai voie numai tu sa discuti acolo?

si poate vrei sa-l rogi pe Ionut sa-ti explice ca pe o instalatie de GPL nu se poate merge cu gaz de la butelie. si hai sa fac un rabat de la semnatura mea si sa te informez :
in butelia aia care o cumperi de la magazin nu este GPL (gaz petrolier lichefiat) ci GNC (gaz natural comprimat). unul este lichefiat iar celalalt este comprimat (la peste 200 bari), unul este obtinut din butan si propan iar celalalt este obtinut din metan.
ma opresc aici caci probabil vorbesc o limba care nu este pe intelesul tau. esentialul l-am scris ingrosat, cred ca este suficient, restul il cauti tu pe internet.

PS.
nick-ul l-am ales special pentru unii frustrati care nu imi pot da un raspuns pertinent

longbou
Active

Next

Return to Sofer in Cipru