Trimitere colet Cipru/Romania

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

Moderators: bitihacy, clau

Re: Trimitere colet Cipru/Romania

Postby mihaiy10 » Sun Nov 11, 2012 1:49 pm

da...firma din mesajul de mai sus e inregistrata si in romania si in cipru puteti verifica proprietarul firmei nu prea are treaba cu internetul si i-am zis ca ii fac eu o chestie unde pot sa vada utilizatorii de internet informatii...firma are activitate in cipru de 3-4 ani gasiti anuntul in fiecare luna in ziarul romanesc ...in romania firma lucreaza cu atlassib si avem clienti care trimit de f mult timp regulat in tara ....

mihaiy10
Interested

Postby realwahl » Sun Nov 11, 2012 2:36 pm

@mihaiy10: Ma bucur ca ai ajutat proprietarul firmei facandu-i acest site. Insa daca site-ul este al unei firme/dedicat unei firme/prezinta serviciile unei singure firme, ar fi normal sa spui (pe site) si care este numele firmei, adresa si numarul de telefon fix, nu? In acest moment, la rubrica "Despre noi" vad doar numele unei persoane (Mitran Gabriel), un email si un telefon mobil. Acesta este motivul pentru care am ridicat acest semn de intrebare. Daca vrei intradevar sa il ajuti pe proprietarul firmei, ofera datele reale ale firmei direct pe site-ul respectiv. Altfel, oamenii pot fi reticenti in a folosi serviciile unei persoane private, asa cum apare pe site in momentul acesta.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Postby bogdanbf » Sun Nov 11, 2012 5:05 pm

O firma nu poate fi inregistrata in Cipru si in Romania. Ori in una, ori in cealalta. Daca e vorba de aceeasi firma care se aude ca a pierdut "pe drum" o plasma, e clara seriozitatea.
Asa cum zicea si realwahl, o firma serioasa se prezinta, ofera date de contact clare si nu doar numere de mobil care pot fi inchise si nu pot fi localizate. Mai mult, in Romania este neclar cum se face livrarea si ce inseamna "la domiciliu" pentru ca daca doresc sa trimit un colet undeva la tara, la vreo 30 de km de cel mai apropiat oras, pun pariu ca nu or sa faca livrarea la poarta.
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby mihaiy10 » Sun Nov 11, 2012 7:13 pm

... sa fii sigur ca se face livrarea la poarta doar ca se percepe o taxa de 30 centi pe km din orasul de resedinta pana in localitatea respectiva...sediul firmei e in nicosia strovulos ...e inregistrata aici in cipru m-am exprimat eu gresit vroiam sa spun ca firma are licenta de import export...ala e doar un blog care l-am facut eu unde sunt cateva informatii de baza . cu firma noastra nu sa pierdut nimic niciodata in cel mai rau caz a fost o intarziere de maxim 2-3 zile...proprietarul firmei are un anunt in ziarul romanesc in fiecare luna si are f multi clienti de ani de zile nu e o firma aparuta peste noapte de undeva din cosmos...

mihaiy10
Interested

Postby ionut » Mon Nov 12, 2012 12:46 pm

proprietarul firmei are un anunt in ziarul romanesc in fiecare luna si are f multi clienti de ani de zile nu e o firma aparuta peste noapte de undeva din cosmos...

Si daca se evita atat de mult sa numeasca firma, este vorba de F SORIN EXPRESS LTD. infiintata in 11 august 2011, nr. de inregistrare C292061
Deci de ani de zile :lol: aceasta firma deserveste poporul roman din Cipru.
Apropo, si in reclama din foaia romaneasca, caci ziar nu-i pot spune, este de contactat prin doua nr. de telefon mobil :shock:
Si vis-a-vis de Mitran Gabriel, este vorba de DJ-ul care -si vindea Mertanul de €18.000 pana in 27 octombrie, in Pafos? :?
Last edited by ionut on Mon Nov 12, 2012 1:26 pm, edited 1 time in total.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate ( a Cipro )
Inferno(Dante)

ionut
Active

Postby longbou » Mon Nov 12, 2012 1:11 pm

@ionut
facusi ceva sapaturi
:lol:
Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

longbou
Active

Postby ionut » Mon Nov 12, 2012 1:27 pm

Doar cateva click-uri ...
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate ( a Cipro )
Inferno(Dante)

ionut
Active

Postby realwahl » Mon Nov 12, 2012 2:41 pm

@ionut - merci, ma bucur ma mai sunt si altii carora le place sa clarifice lucrurile
@mihaiy10 - merci ca ai actualizat pagina web, e mult mai bine cu numele firmei si o adresa, chiar daca e incompleta.

realwahl
Site Admin

Postby mihaiy10 » Mon Nov 12, 2012 4:18 pm

fratilor nu am pus pe nimeni sa trimita colete nici cu sorin nici cu o alta firma ...doar am spus ca exista firma daca vrea cineva sa trimita ...sa trimita daca nu nu ...nu am venit la nimeni sa bat in usa sa-i iau pachetu ...si din punctul meu de vedere e o firma serioasa...mai dati cateva click-uri si vedeti daca e ok firma...si daca nu sa-mi spune-ti si mie ca sa stiu, ca dupa cum se vede stiu cam putine...:)))))

al doilea nr e din romania ...daca ai da clickul mai bine ai vedea ca gabi e inginer de sunet si master...nu dj-ul cu mertanu...

vorbiti de parca va face cineva concurenta ...nu e nici o problema daca vreti nu mai postez nimic aici ...vad ca va incomodeaza postarile mele...
Last edited by realwahl on Mon Nov 12, 2012 5:33 pm, edited 1 time in total.
Reason: am grupat 3 posturi consecutive

mihaiy10
Interested

Postby realwahl » Mon Nov 12, 2012 5:42 pm

mihaiy10, nu iti face nimeni (dintre cei care au intervenit) concurenta, nici tie nici firmei respective. Nimeni nu vrea sa iti ia painea de la gura! Eu doar am vrut sa clarific cine ofera serviciul, (adica ce firma, unde este inregistrata, unde are sediul) pentru ca mi se pare normal sa stii acest lucru (sau sa il poti afla usor) in momentul in care ii incredintezi lucrurile tale. Daca te deranjeaza sa spunem lucrurile clar, asa cum stau, daca ai ceva de ascuns, atunci intradevar avem o problema. Insa sper ca nu este cazul. Oricum, multumim pentru informatie, este important ca oamenii sa stie ce optiuni au.

In fond, cercetarea lui @ionut ar trebui sa iti fi imbogatit si tie cunostintele despre aceasta firma, deoarece asa ai aflat ca functioneaza legal din August 2011, nu "de ani de zile".

realwahl
Site Admin

PreviousNext

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010