Casatorie de convenienta.

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

Moderators: bitihacy, clau

Casatorie de convenienta.

Postby schwarzkopf » Fri Sep 10, 2010 11:48 pm

Celor pudici le recomand sa nu`mi citeasca postul, mersi. Operatorilor pudici, nu am ce le recomanda :)

Sunt rau, dintotdeauna am fost. Numai ca la inceputul anului, am zis sa schimb ceva fiind intr`o perioada de ratacire, si am decis sa ajut un tigan borat cu pasaport de bangladesh. Plangea, stand la picioarele mele, sa`l ajut pentru ca altfel, trebuie sa plece inapoi in bangladesh , acolo unde familia lui are mii de euro datorii, si practic, el este singura lor speranta. O telenovela, care prin prisma lacrimogenitatii sale , pe un fond de bun samaritean , m`a prins.
Avea nevoie de bani , sa reziste 5 luni de zile, pana isi gaseste o individa caruia sa`i dea bani contra unei casatorii de convenienta. Si l`am ajutat, i`am dat bani de chirie, de mancare, de electricitate, de apa, de internet, practic, de tot ceea ce are nevoie un om sa supravietuiasca decent timp de 5 luni.
Dupa ce s-a casatorit cu tipa , o bulgaroaica evident , a inceput munca iar. Eram bucuros ca am reusit sa ajut un om sa supravietuiasca, scopul si mijloacele prin care isi dorea sa supravietuiasca mai departe nu ma interesau absolut deloc. Problema a venit cand urma sa`mi returneze banii pe care mi`i datora. Desi incepuse munca si primise 2 salarii, nu imi daduse nimic inapoi. Cand am insistat sa`mi dea banii, s-a transformat. Din tiganusul care imi lingea picioarele sa`l ajut, in tiganu` care te scuipa`n ochi cu flegma plina de coji de seminte. Nu mai vrea sa`mi dea banii , evident.

La fel de evident, luni voi merge la politie sa`i reclam falsa casatorie. Vreau sa stiu, daca cineva are idee (pentru ca am cautat tot internetul din scoarta`n scoarta si n`am gasit nimic), despre legea casatoriilor de convenienta in cipru. Stiu ca pe el o sa`l zboare instant in bangladesh, dar nu stiu ce o sa pateasca fata, nu ca m`ar interesa - dar daca ii reclam casatoria, vreau sa o fac cum trebuie si sa nu ma lovesc de nimic. Multumesc.
Poti scoate romanul din romania, dar nu si romania din roman.

schwarzkopf
Active

Re: Casatorie de convenienta.

Postby cip2006is » Sat Sep 11, 2010 11:46 am

Poate daca ai spui si la "nigger" k mergi la militie o sa il determine sa iti dea banii. daca nu merge, "bang! un dejet!". :P
low riders live longer & and fly higher!

cip2006is
Active

Postby schwarzkopf » Sat Sep 11, 2010 12:47 pm

Ideea nu e sa`l amenint , ideea era sa`mi dea ceea ce`mi datoreaza. El e musulman, si zice ca nu`i e frica de nimic. I`am zis ca merg la immigration, si mi`a zis ca nu`i pasa, dar probabil ca nu ma crede in stare sau ceva.

schwarzkopf
Active

Postby bizkitt » Sat Sep 11, 2010 4:24 pm

daca e musulman.. zii ca o sal sechestrezi intr-o camera numai cu mancare din carne de porc sa vezi atuncia cum scoate banii. Din nefericire am ajutat si eu asa un baiat din iran... ce pot sa spun despre ei ca sunt oameni la care daca intinzi degetul mic o sa-ti ia si mana :( Singura persoana in care poti avea incredere este cel pe care il vezi in oglinda.
If you think experts are expensive wait until you see how much amateurs will cost you.

bizkitt
Active

Postby Alexa » Sat Sep 11, 2010 6:21 pm

Nu am ce sa comentez la ce ai facut tu Schwrtzkopf.
E de admirat,.....si noua ni sa intamplat sa ajutam, N; persoane, si drept rasplata ,cam tot ce ai primit tu ,acelas lucru am primit si noi.
Iti promit ca luni o sa o intreb pe sefa mea ciprioata fiind,ea m-a ajutat foarte mult in orice situatie,si iti voi scrie pm.
E imposibil sa nu poti rezolva ceva.
Nu conteaza anii din viata ta ,conteaza viata din anii tai!!

Alexa
Active

Postby Sovata » Sun Sep 12, 2010 12:25 am

Image
http://cipru.3xforum.ro/ barfa,smenuri,sushanele

Sovata
Active

Postby SPF » Sun Sep 12, 2010 8:56 am

Nicio fapta buna nu ramane nepedepsita.

De curiozitate, cate mii de euro ai bagat in fundul bangladeshului?

Semnatura mea cred ca ti se potriveste si tie acum :D

SPF

Postby schwarzkopf » Sun Sep 12, 2010 11:17 am

Nu f mult, dar destul. In jur de 1500 de euro.
@bizkitt , de obicei nu gresesc asa de grav , dar e suficient sa ai incredere o singura data in cineva ca sa te arzi
@Alexa, mersi de interes, de rezolvat cred ca am sa rezolv totusi ceva, astazi urmeaza sa ma duc la restaurantul unde lucreaza sa vb cu seful lui.
@cip2006is, "bang! un deget?" :) , nu uita ca astia cand s-au nascut au avut parte de "bang! o circumcizie".

schwarzkopf
Active

Postby Sovata » Mon Sep 13, 2010 1:35 am

te agiţi degeaba mane .papà banii. omu nu ţi-a bagat mâna in buzunar,tu cu mânuţa ta ai scos leuşteanu' din buzunar şi l-ai dat !

acu',tu vrei sa faci ce? sa reclami că ce ? nici o şansa sa faci ceva legal . du-te la poliţie,sa te convingi

mai ales dacă locuiesc împreuna,sunt mai legali ca tine :)

doar daca aduci tu dovezi foarte clare ( inregistrari convorbiri,video,poze,etc ) care să arate clar fapta lui ( căsătoria de convenienţa)

dar cred ca este aproape imposibil asta . sunt verificaţi din timp in timp de către nişte agenţi . şi totul pare ( de fapt şi este,excluzànd plata) o căsnicie de vis :mrgreen:

înţelegi ? :)

cred ca eşti ardelean,numa' ei sunt aşa de buni la suflet :)
http://cipru.3xforum.ro/ barfa,smenuri,sushanele

Sovata
Active

Postby bogdanbf » Mon Sep 13, 2010 9:51 am

@Sovata: daca nu ai tu o sursa sigura pentru aceste informatii, te-as ruga sa nu comentezi aiurea.

@schw. Eu stiu ca daca statul verifica uneori casatoriile "interacial" :) Daca te duci la Emigrari si il reclami, cu siguranta ca o sa-l viziteze pe NV. Incearca si fa reclamatie, dar eu zic ca decat sa risti sa pierzi tot prin expulzarea starpiturii, mai bine incearca metoda sugerata de Cip. Incolteste-l o data cand iese de la restaurantul unde lucreaza... Sau cauta niste prieteni care sa faca pe recuperatorii si sa ceara banii in locul tau contra "favorului" de a nu-l calca in picioare. Saaaaau, pune prietenii aia sa o caute pe bulgaroaica pentru ca ea are "leverage" asupra lui. Sa o incolteasca si sa ii zica "uite, barbat-tu are o datorie de 1500 de euro, daca nu-l convingi sa o plateasca te snopim in bataie. Nu ma intereseaza ca e casatorie de convenienta, esti nevasta lui asa ca esti si tu bagata in chestia asta". Crede-ma ca pentru el amenintarea ca aia o sa dea divort e mai de efect decat orice.... Ma rog, poate nu decat o bataie zdravana, dar cine stie...
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Next

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010