Buletin de Cipru

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

Moderators: bitihacy, clau

Buletin de Cipru

Postby bizkitt » Wed Jul 01, 2009 12:08 am

Astazi am vazit la un prieten buletin de cipriot. Nu prea sunt in tema cum se obtine acest id. Am yello slip ul dar de buletin inca nu am auzit. A zis baiatul respectiv costul ajunge pana in 150 euro. Daca stie cineva de acest buletin obtinere costuri hartii necesare va rog sa faca un "share" cu niste indrumari.
Cei cu chef de mijto sa se abtina cel putin pana nu deschid eu un topic asa aiurea cum fac altii.
ps. ma scuzati pt orice greseala ortografica nu am reusit sa fac o facultate :D sper sa intelegeti aluzia.

bizkitt
Active

Re: Buletin de Cipru

Postby clau » Wed Jul 01, 2009 7:24 am

[quote="bizkitt"]Astazi am vazit la un prieten buletin de cipriot. Nu prea sunt in tema cum se obtine acest id. Am yello slip ul dar de buletin inca nu am auzit. A zis baiatul respectiv costul ajunge pana in 150 euro. Daca stie cineva de acest buletin obtinere costuri hartii necesare va rog sa faca un "share" cu niste indrumari.

Du-te la biroul cetateanului (grafeio tou politi) cu pasaportul. yellow slip si fotografii pt buletin si cei de acolo iti vor da un formular sa-l completezi dupa care se vor ocupa ei. Biroul se afla pe faleza (molo) aproape de amathus navigation. Trebuie sa fie si o taxa dar nu sant sigura de suma perceputa.

clau
Moderator

id

Postby decada » Thu Jul 02, 2009 10:28 pm

Taxa este de 8,5Euro(5CYP).In plus trebuie sa ai si certificatul de nastere si casatorie(daca este cazul)traduse in greaca.Nici vorba de 150 Euro.

decada
Active

Postby bizkitt » Fri Jul 03, 2009 2:35 pm

multumesc pt raspunsuri!

bizkitt
Active

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010