angajam inginer/tehnician - ofertare constructii metalice

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

Moderator: compy

angajam inginer/tehnician - ofertare constructii metalice

Postby compy » Mon Mar 15, 2010 10:55 pm

Firma de confectii/montaj structuri metalice cu portofoliu impresionant si volum de lucru substantial, oferim un post pentru pozitia de masuratorist/ofertare (quantity surveyor). Cerinte orientative:
- inginer constructor sau tehnician cu relative cunostinte in domeniul structurilor metalice
- cunoscator de Autocad si Excel
- buna vedere in spatiu, capabil sa citeasca si sa interpreteze planuri de rezistenta si arhitectura (in limba greaca)
- atentie mare la detaliu, concentrare si rapiditate in lucru, persoana rationala, isteata si organizata
- bun vorbitor de limba engleza, capabil sa citeasca in greaca (se poate descurca si cu dictionarul)

Atributiile postului:
- face masuratori pe baza planurilor de rezistenta primite de la proiectanti, in vederea intocmirii ofertelor de pret
- masuratori dupa proiectele in lucru, pentru comanda materialelor
- pe parcurs poate capata si alte atributii, in functie de performante
- se asigura training pe programe specifice, daca e cazul

Salariul este negociabil si va creste in functie de performante. Se poate asigura transportul la sediul companiei (birourile si hala de productie sunt in Tseri, la cca 20 km de Nicosia). Programul de lucru este de cca 8-10 ore /zi, de luni pana vineri, in functie de necesitati. Se acorda al 13lea salariu, concediu platit, ore suplimentare platite, pauze cumulate de o ora pe zi (nu sunt obligatorii). Oferta se adreseaza celor care locuiesc in Nicosia sau sunt dispusi sa se mute aici, dar si celor din Romania. Nu vrem comision, ci numai persoane capabile!
Cei interesati, va astept sa-mi trimiteti un mesaj privat ca sa putem continua discutia in particular.
Andreea

compy
Moderator

Postby joohhnnyy » Tue Mar 16, 2010 8:32 pm

^salutare.lacatus confectii/montaj structuri metalice nu au nevoie?

joohhnnyy
Active

Postby compy » Tue Mar 16, 2010 8:57 pm

Salut, joohhnny;
Este posibil sa fie nevoie si de asa ceva, caci pregatim deschiderea unei noi hale de productie, insa aici pretentiile sunt mai mari. In principiu, din ce stiu eu, trebuie sa te pricepi foarte bine (vei da proba de lucru), o calificare cu diploma in acest sens ajuta mult, dar nu e obligatorie; sa stii engleza la nivel multumitor; daca stii greaca esti ca si angajat :)
Insa pentru asta va trebui sa vii personal la un interviu cu patronii ciprioti, nu tine de competenta mea.
Da-mi in privat mai multe detalii si poate reusim sa aranjam ceva.

compy
Moderator

Re: angajam inginer/tehnician - ofertare constructii metalic

Postby vasilezaharia » Wed Apr 14, 2010 10:08 pm

Stimata doamna Andreea as fi interesat sunt inginer constructor,specializarea instalatii constructii,am o experienta de santier de 15 ani,sunt in virsta de 42 ani,tel +40726980949,daca aveti o adresa de email a firmei va rog trimeteti-o sa va trimit scrisoare de intentie,va multumesc,Vasile Zaharia

vasilezaharia

Postby AndreiC » Mon Jun 07, 2010 7:45 am

Buna ziua,

Ma numesc Cretu Andrei si lucrez in prezent pe un post similar la o firma cu profil similar. Sunt interesat de un post de inginer la compania dvs.
Am incercat sa atasez un curriculum vitae insa nu suporta nici format pdf nici doc. Am vechime pe acest post 1 an jumate. Compania la care lucrez confectioneaza masini de transportat si manipulat marfa, logistica pentru aeroporturi ( conveioare cu lant, conveioare cu role, lifturi, etc.), Software cunosc programele Autocad, excel, word, autodesk inventor, Clarvision. Eventual pentru aplicarea unui CV transmiteti-mi o adresa de e-mail.

Va multumesc.

AndreiC

Postby realwahl » Mon Jun 07, 2010 4:43 pm

compy wrote:...Cei interesati, va astept sa-mi trimiteti un mesaj privat ca sa putem continua discutia in particular.

AndreiC wrote:...Eventual pentru aplicarea unui CV transmiteti-mi o adresa de e-mail.

Dupa cum spunea compy (D-na Andreea) in mesajul initial, incearca sa o contactezi pe PM.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Postby compy » Tue Jun 08, 2010 4:18 pm

Andrei, bine ai venit pe forum!
Ti-am trimis deja un mesaj privat cu mai multe detalii si sper ca totul sa se rezolve in mod favorabil de ambele parti (tie si companiei la care lucrez). Imi cer scuze pentru lipsa mea de cateva zile, dar am fost plecata din Cipru.
http://intocyprus.blogspot.com/

compy
Moderator

Postby Ladybug3 » Sun Jul 19, 2015 12:18 am

Inca mai este valabila intrebarea de pe forum?
Stefania
http://www.casaorena.ro/service/manichiura-pedichiura

Ladybug3

Postby Marius Titulescu » Tue Sep 20, 2016 2:31 pm

Salutare. Mai e valabil anuntul? Am experienta in domeniu. Am lucrat cativa ani la Prodima.
Marius
Vezi si http://www.prodima.ro/produse/hale-industriale/

Marius Titulescu

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010