cumpar motan persan

Aceste mesaje vor fi mutate in curand in categoriile potrivite.

cumpar motan persan

Postby andrei_84 » Fri Nov 05, 2010 10:11 pm

cumpar motan persan!ma puteti contacta la tel 96307655 andrei

andrei_84
Active

Re: cumpar motan persan

Postby cip2006is » Fri Nov 05, 2010 10:39 pm

Miau! :P
Neaparat sa fie persan? Avem la munca o turma de pisici si le cam intindem pe jos cu masinile. Daca ai lua unul cred ca i-ai face un bine!
low riders live longer & and fly higher!

cip2006is
Active

Postby compy » Fri Nov 05, 2010 11:54 pm

Eu am avut matze birmaneze in Ro timp de 15 ani. Crescute la mine in casa. E o oarece diferenta intre o tomberoneza si una de rasa, insa nu chiar semnificativa. Aici, unde stau, cineva a abandonat doua "chestii care miauna" de la varsta de cca 3 saptamani, de cand de-abia le dadusera ochisorii. Nu le-am luat in casa pentru ca lipsesc 13 ore pe zi, plus concedii cat mai lungi si ar fi ne-pisicesc sa le las singure o saptamana intreaga sau peste, fara sa aiba nimeni grija de ele. Insa acum "chestiile" imi fac comitet de primire de cate ori parchez masina si au crescut mandreti de pisoi care se prezinta instantaneu cand deschid usa la masina, pentru portia zilnica de mangaiat (desigur, urmeaza si papica mai tarziu).
Pisocii mei nu sunt de rasa. Sunt ceva mai flocosi decat media, dar ceea ce scriu acum nu e decat o pledoarie pentru a ne indrepta atentia si spre rasele neidentificate, atunci cand putem. Rasplata primita e la fel, daca nu mai mult. In fond, nu iti iei un suflet langa casa doar pentru rolul sau decorativ, nu?
http://intocyprus.blogspot.com/

compy
Moderator

Postby schwarzkopf » Sat Nov 06, 2010 12:00 pm

corect compy. mai ales ca in cipru sunt pisici foarte frumoase pe strazi, nu stiu ce rasa sunt, dar sunt mari nenika !! am vazut niste pisici zici ca erau lei :))
si eu am una tot de pe strada, cand m`am mutat in august , langa cladirea blocului fatase o pisica de curand si ii mieunau de zor pisoii noapte de noapte
nu e asa pretentioasa si eu o las singura acasa si 12 ore in unele zile, dar am cumparat destule jucarii, are ce sa faca, mai ramane sa o invat cu lada de nisip :) noroc ca n`am covoare deloc
costisitoare oarecum sunt vaccinele si vizitele la doctor, in rest e ok, daca-ti plac pisicile! as fi luat un caine, dar cainele necesita mult mai multa atentie si nu as fi vrut sa devina depresiv :)
Poti scoate romanul din romania, dar nu si romania din roman.

schwarzkopf
Active

Postby andrei_84 » Sun Nov 07, 2010 6:11 pm

vreau neaparat sa fie persan pentru ca am deja o femela persana,care cauta partener. De astea tomberoneze am avut dar am schimbat locuinta si nu au vrut sa stea la noua adresa. Totusi anuntul ramane valabil!

andrei_84
Active

Postby andrei_84 » Sun Nov 21, 2010 1:48 pm

oferta este inca valabila.cine are cunostinte de un motan persan de vanzare sa ma contacteze!

andrei_84
Active

Return to Arhiva mesaje vechi: 2005-2010