Banca Transilvania in Cipru

Currency, driving, weather

Moderator: bitihacy

Banca Transilvania in Cipru

Postby dannydanny » Mon Jun 23, 2008 10:59 am

Sucursala este deschisa in Nicosia. Pentru a trimite bani in tara este foarte ieftin. Pana la cateva mii de euro platesti 5 euro (cinci). Eu am trimis de cateva ori, bineinteles sume mai mici. Singura conditie este sa trimiteti tot intr-un cont din BT. Banii ajung instantaneu. Daca trimiteti in alt cont al altei banci din tara, tariful este diferit (nu stiu exact, dar sigur mai scump).
Pe langa asta puteti face si imprumuturi pentru diverse lucruri. Eu am intrebat daca imi da un imprumut si au zis ca DA. Tot e ceva, ca in tara nu as putea face acum atata timp cat lucrez aici. Plus ca daca va duceti in tara puteti continua sa platiti ratele acolo la sucursala BT din orasul vostru.

18, Spyros Kyprianou Avenue, 1075 Nicosia, Cyprus
22-447861

dannydanny
Active

Postby realwahl » Mon Aug 04, 2008 1:26 pm

Mai multe informatii si lista de servicii oferite de singura banca romaneasca din Cipru - http://www.cyprusalien.com/forum/viewtopic.php?t=740 .
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

tranferuri

Postby Andrei.Has » Tue Jan 06, 2009 10:00 pm

Danny,
Comisionul la transferuri este acum acelasi catre orice banca din lume, doar la viteza difera. Astfel, orice suma pana in 3333 EUR comisionul de transfer este de 5 EUR (fara alte taxe).
In Romania banii ajung in maxim o ora, in alte banci in mod normal 2 zile (poate fi si mai mult, depinde de banca si tara).

Andrei.Has
Active

Re: Banca Transilvania in Cipru

Postby guvi » Wed Mar 04, 2009 3:13 pm

dannydanny wrote:Sucursala este deschisa in Nicosia. Pentru a trimite bani in tara este foarte ieftin. Pana la cateva mii de euro platesti 5 euro (cinci). Eu am trimis de cateva ori, bineinteles sume mai mici. Singura conditie este sa trimiteti tot intr-un cont din BT. Banii ajung instantaneu. Daca trimiteti in alt cont al altei banci din tara, tariful este diferit (nu stiu exact, dar sigur mai scump).
Pe langa asta puteti face si imprumuturi pentru diverse lucruri. Eu am intrebat daca imi da un imprumut si au zis ca DA. Tot e ceva, ca in tara nu as putea face acum atata timp cat lucrez aici. Plus ca daca va duceti in tara puteti continua sa platiti ratele acolo la sucursala BT din orasul vostru.

18, Spyros Kyprianou Avenue, 1075 Nicosia, Cyprus
22-447861

Am sunat la banca pt un imprumut de E 3 000 pt 1 an de zile, mi au zis ca suma minima pe care o pot imprumuta este E 5 000 iar pt asta tb sa garantezi cu o proprietate din tara. Mai mare idiotenie ca asta nu am auzit in viata mea, pt o suma asa de mica sa mi pun casa gaj.

guvi
Active

Postby Dragon » Wed Mar 04, 2009 6:07 pm

Astea sunt vremurile pe care le traversam. Nici bancile cipriote nu se mai inghesuie sa dea credite cum dadeau.

Dragon
Active

Return to Essential to know