Medici romani in Limassol

Informatii despre documentele necesare pentru asistenta sanitara, recomandari medici romani si nu numai.

Re: Medici romani in Limassol

Postby clau » Wed May 12, 2010 5:19 pm

ai stat la panda sa-i gasesti omului nod in papura? :)

eu cand intru pe forum ma duc direct la postarile noi, cateodata nici nu observ ca am pm...

slim_ale iti inteleg durerea, si eu ma duc la doctor cu o problema si ma-ntorc cu vreo 2-3, plus cheltuielile pentru vizita, analize, etc.., nu dispera du-te la clinca de care ti-a spus bogdanbf si poate gasesti o rezolvare, daca nu, poate te gandesti sa te-arunci pana in Romania, biletele la Blue Air sant chiar ieftine cateodata, vine cineva la mine intr-o saptamana cu EUR 49. Doctori romani aici n-ai sa gasesti si ai sa mananci si-o groaza de bani degeaba.

Bafta si da-ne si noua de stire ce hotarasti.

clau
Moderator

Postby shatulina » Wed May 12, 2010 5:22 pm

Medic dermatolog in Limassol vorbitor de limba romana - a facut facultatea in Romania: Georgios Tavelidis (mobil 99377222) - rog sa-l sunati in intervalul orelor de program normal ca nu am numarul de la receptie pentru programari (consultatia e 60EUR) si locatia mai jos:
http://www.wikimapia.org/#lat=34.690917&lon=33.0235183&z=18&l=0&m=b&show=/16312146/Dr-Georgios-Tavelidis
Daca reusesc sa fac rost si de numarul de la programari revin maine cu un post :wink:
Why not buying cosmetics online, it's fast and easy.
www.beauty4alls.com

shatulina
Moderator

Postby bogdanbf » Wed May 12, 2010 6:24 pm

On topic:
Consultatia la clinica despre care vorbeam e cam 50 de euro, dar cred ca 60 de euro la cineva care vb limba romana chiar merita.

Off topic:
@SPF: Intr-un alt post pe care nu puteam sa-l editez i-am promis omului ca-i dau PM. Asa ca m-am tinut de cuvant si am preferat sa-l anunt. felicitari, ai mai facut 2 posturi... mai ai 40 si ma ajungi... spor!
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby slim_ale » Mon May 31, 2010 9:33 pm

Buna
Am incercat sa ma programez ,dar numarul de telefon se pare ca nu este bun, sau e inchis telefonul.
Va rog daca se poate sa -mi trimite-ti numarul de la receptie.
Va multumesc.

shatulina wrote:Medic dermatolog in Limassol vorbitor de limba romana - a facut facultatea in Romania: Georgios Tavelidis (mobil 99377222) - rog sa-l sunati in intervalul orelor de program normal ca nu am numarul de la receptie pentru programari (consultatia e 60EUR) si locatia mai jos:
http://www.wikimapia.org/#lat=34.690917&lon=33.0235183&z=18&l=0&m=b&show=/16312146/Dr-Georgios-Tavelidis
Daca reusesc sa fac rost si de numarul de la programari revin maine cu un post :wink:

slim_ale
Interested

Postby shatulina » Mon Jun 07, 2010 3:53 pm

Imi cer scuze de intarziere: 25 818 080 ;-)
Why not buying cosmetics online, it's fast and easy.
www.beauty4alls.com

shatulina
Moderator

Postby bogdanbf » Wed Feb 09, 2011 12:18 pm

Acum o saptamana am fost la spitalul general din LImasol la sectia ORL este un medic pe care l-am auzit vorbind romaneste perfect. Ori e roman (putin probabil) ori e cipriot care a facut facultatea in Romania.
Sanatate maxima!

PS: mi-am facut o mie de draci acolo si am facut scandal dupa 2 ore de asteptare in fata usii. I-am explicat asistentei aleaia incuiate ca cei care tin sistemul medical sunt cei care lucreaza (ca si mine) si care pierd ore de la serviciu ca sa poata veni la spital. M-a luat imediat dupa cel ce intrase cat faceam eu scandal :D
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Previous

Return to Sanatate, medici si sistemul sanitar din Cipru