medic pediatru

Informatii despre documentele necesare pentru asistenta sanitara, recomandari medici romani si nu numai.

medic pediatru

Postby iflorin » Wed Aug 10, 2011 11:54 pm

salutare, stie cineva un medic pediatru in Limasssol, si eventual ceva costuri ptr o consultatie,am un baietel de 2 ani si nu as vrea sa ajunga pe mana vreuni ...*cofetar*, multzam

iflorin
Interested

Re: medic pediatru

Postby bogdanbf » Sat Aug 13, 2011 9:23 am

Salut!
Eu imi duc baiatul la Dr. Simos Kitiris. Este super priceput dar si cam aglomerat. Eu personal sunt f multumit.
Ca sa ajungi la cabinetul lui, uita-te la poza asta. E in Ayia Filaxi, cum iesi din giratoriu sa continui spre Larnaca, imediat o sa fie o straduta la stanga pe langa spitalul Achileon. Continui pe strada asta si a patra sau a cincea strada la stanga o sa vezi un loc de joaca. Peste drum de locul de joaca o sa vezi o cladire cu negru si o sa vezi ca are placuta la intrare. Daca mergi cand e program o sa fie o gramada de masini parcate.
Poti face programare la numarul 99434334. Lucreaza si Sambata.

Mie pentru o consultatie cand i-a fost rau kinderului mi-a cerut 35 de euro.
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby bogdanbf » Sun Aug 14, 2011 5:14 pm

alte costuri:
ecografie din cap pana-n picioare pentru copil (6 luni) plus consultatie - 80 sau 85 de euro. Vaccinuri: intre 80 si 110 euro.
Sa-mi spui daca ai fost si daca a fost ok, eventual cu cat te-a taxat.

PS: S-ar putea sa ti se para cam plictisit doctorul dar sa stii ca nu e asa. E doar o impresie...
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby iflorin » Tue Aug 16, 2011 11:34 pm

multzam frumos ptr informatie, eram doar ingrijorat ptr niste pete si bubite aparute pe piele dar se pare ca-s de la caldura , sper totusi sa nu fie nevoie de o vizita la domn doctor, dar multumesc inca o data ,e bine de stiut un loc unde sa apelezi la nevoie, mai ales ca-s nou prin oras .

iflorin
Interested

Return to Sanatate, medici si sistemul sanitar din Cipru