CARE-I FAZA?

Idei, propuneri, sugestii si reclamatii!

CARE-I FAZA?

Postby bogdanbf » Mon May 03, 2010 8:24 pm

Am observat ca in ultimele cateva zile/saptamani unii au devenit hiperactivi pe forum spunand practic fix nimic. Care-i faza? Moderatorilor li se impune sa aiba un anumit numar de posturi? sau sa fie activi si sa tina forumul in viata?
Iar cand va ganditi sa editati, nu mai stergeti un reply ci editati-l... Sau rugati-l pe autor sa-si exprime ideile cu alte cuvinte...
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby SPF » Mon May 03, 2010 8:53 pm

Poti sa dai un exemplu? Explica exact ce ti s-a intamplat.

SPF

Re: CARE-I FAZA?

Postby realwahl » Mon May 03, 2010 9:30 pm

bogdanbf wrote:Am observat ca in ultimele cateva zile/saptamani unii au devenit hiperactivi pe forum spunand practic fix nimic. Care-i faza? Moderatorilor li se impune sa aiba un anumit numar de posturi? sau sa fie activi si sa tina forumul in viata?
Iar cand va ganditi sa editati, nu mai stergeti un reply ci editati-l... Sau rugati-l pe autor sa-si exprime ideile cu alte cuvinte...

Bogdan, stai linistit, ca nu am incurajat pe nimeni sa depuna mesaje inutile, la gramada.
Hiperactivitatea probabil este specifica unor utilizatori care pun mai mult pret pe cantitate decat pe calitate. Insa te asigur ca nu incurajez in nici un caz aceasta tendinta.
Ai putea sa precizezi clar la care utilizator/mesaje te referi (public sau in privat, daca nu vrei sa provoci un conflict)?
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Postby cip2006is » Mon May 03, 2010 9:36 pm

SPF wrote:Poti sa dai un exemplu? Explica exact ce ti s-a intamplat.

Ai facut al 57 post! felicitari!
Probabil ca se refera ca nu se poate sa citesti un topic si dupa juma de ora sa nu mai existe! sau sa vezi un comment sa vrei sa dai citat si sa te trezesti canu mai exista acel comment!

cip2006is
Active

Postby bogdanbf » Mon May 10, 2010 1:22 pm

@SPF: 2 post-uri fix degeab aici

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby SPF » Mon May 10, 2010 1:25 pm

bogdanbf fix doua posturi in care ma ataca fara sa fie provocat.

Desi eu nu cred ca fac posturi gratuite, cine este el sa decida?

Si daca sa zicem ca postul ar fi fost gratuit, este mult mai grav sa ataci un user decat sa faci un post degeaba.

Sper sa se ia masuri.

SPF

Postby bogdanbf » Mon May 10, 2010 2:02 pm

trebuie sa intelegi ca in postura de moderator nu trebuie sa dai atentionari in public ci sa editezi postul si sa trimiti atentionarile prin PM. Pe forum nu se face concurs de replici asa ca incearca sa faci asa cum am sugerat mai sus si asa cum se face pe muuulte alte forumuri...

PS: nu vad gravitatea... nu tu erai cel ce tipa ca topicurile devin prea stufoase? daca da, ce rost au posturile alea in afara de a face topicurile stufoase...
PPS: te vad cam corectiv cu toata lumea, toti sunt obraznici, toti fac lucruri grave si toti te ataca pe tine... ai cumva problemele pe care el au negrii pentru ca se simt discriminati sau cauti atacul la persoana in orice si oriunde? Daca o sa fii vertical si o sa veghezi asa cum trebuie la sectiunile unde esti moderator, nu cred ca te va mai ataca cineva...

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby SPF » Mon May 10, 2010 2:10 pm

Am inteles de ce ma atacai gratuit. Crezi ca inca sunt moderator.

Te anunt ca am facut cerere de acum o saptama sa nu mai fiu moderator. Si tot de atunci nu mai sunt.

Sper ca te vei calma de acum incolo. Postul este liber, poti sa candidezi. La fel si cip2006is.

SPF

Postby bogdanbf » Mon May 10, 2010 2:16 pm

faptul ca sunt coleg de serviciu cu cip2006is nu ma baga in aceeasi oala cu el. Fiecare e cu pasiunile, ideile si convingerile lui. Cat despre moderator, cred ca cip ar fi bun, desi daca are timp de moderare pe forum o sa-i dau mai multe de facut ca sa nu-i mai trebuiasca internet in timpul serviciului :P

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Postby realwahl » Mon May 10, 2010 2:58 pm

Nu stiu cum se simt ceilalti, insa mie mi se pare ca aceste certuri sunt inutile.
Pentru moment, nu avem un regulament. Dar vom avea in viitorul apropiat. Pana atunci, cred ca ar fi bine sa evitam aceste schimburi de replici, care in sine, sunt inutile pentru ceilalti utilizatori.
Va rog sa continuati aceasta discutie in privat.
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Next

Return to Sugestii si reclamatii