Regulament forum

Idei, propuneri, sugestii si reclamatii!

Postby realwahl » Wed May 05, 2010 12:02 pm

Multumesc pentru sugestii, Liviu-Iulian si cip2006is (vad ca uneori poti posta si mesaje utile).
Liviu, propunerea ta de "reguli pentru quote" mi se pare foarte buna.
Intradevar, avem nevoie de un regulament. Voi incerca sa fac un regulament impreuna cu moderatorii si cu oricine altcineva care mai doreste sa participe (Liviu-Iulian, multumesc pentru propunerea de a ajuta, te voi contacta).
Be the change you wish to see in the world. (Mahatma Ghandi)

realwahl
Site Admin

Re: Regulament forum

Postby bogdanbf » Mon May 10, 2010 2:11 pm

SPF wrote:Pentru fluidizarea cautarii pe forum si pentru o mai usoara lectura propun infiintarea unui regulament general al forumului.

De exemplu nu pot intelege de ce multi useri in loc sa raspunda cu butonul reply folosesc butonul quote. Si apare un post de 1 kilometru cu quote in quote in quote in quote.

Nu stiu pentru altii dar pentru mine e deranjant sa dai scroll de 10 ori ca sa citesti 5 randuri de text.

Regulamentul deasemenea ar fi util pentru a nu fi necesar sa dea tot timpul cineva explicatii userilor noi despre ce e normal sa faca pe forum si ce nu.

Eu sunt convins ca toti cei care activam pe acest forum nu suntem la primul forum din viata noastra. Nu e ca si cum nu am cunoaste niste reguli elementare de conduita.

Uite cum propun eu sa rezolvam asta... cand mesajul postat de un user este stufos, dar continutul real este doar o fraza, restul fiind balarii, sectiunea de Quote se paote edita si ea al randul ei, asa ca in loc sa apara tot mesajul va aparea doar fraza tinta, restul fiin inlocuit cu puncte de suspensie (adica de celebrele trei puncte "..."):

SPF wrote:...
propun infiintarea unui regulament general al forumului.
...

Eu zic ca exemplul a fost destul de clar asa ca poate cei care considera recomandarea mea drept una buna sa o si aplice.
Blog de emigrant in Cipru

Ubi bene, ibi patria!

bogdanbf
Active

Previous

Return to Sugestii si reclamatii