Vom avea 2 ziare romanesti in Cipru?

Aveti o problema, o intrebare, si nu gasiti locul potrivit in acest forum? Intrebati aici!

Re: Vom avea 2 ziare romanesti in Cipru?

Postby iustina29 » Sun Apr 27, 2014 10:33 pm

Eu una nu am idee exacta cum obtin dicriticele... stiu ca din ceva combinatii de taste, dar nu vreau sa ma doara capul. Da, e frumos sa vezi scris cu diacritice! Bravo, celor ce se straduiesc sa scrie asa, eu sunt mai lenesa la treaba asta, insa se accepta si asta pe forumuri.
Insa cel ce a corectat ca sa faca o demonstratie, poate sa isi verifice si propriul mesaj ca si el a uitat cateva diacritice in postarea lui! :))
Cat depre preotul ce a venit cu copilul la cununie, probabil ca nu n-a avut cu cine sa-l lase acasa....Acum ca intra si prin altar copilul .... inteleg ca e vorba de un baietel... care n-a fost suficient instruit. Il putea lasa macar in grija vreunui invitat de la cununia respectiva. E normal, ca fiind momentul lor unic, mirii sa fie deranjati de umblatul la microfoane si alte chestii.... Insa nu cred ca se intampla mereu asa.... Si oricum, ai vorbit la general si ai aruncat in toti cu acelasi noroi....

iustina29
Active

Previous

Return to Probleme de zi cu zi